bodyART | Biodra na Wschodzie | studio bodyART w Warszawie
<meta name="description" content="zajęcia bodyART w Warszawie"/>
biodra na wschodzie, bodyart, bodyart warszawa, body art, body art warszawa, małgorzata szybiak
342647
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-342647,eltd-cpt-1.0,,moose-ver-1.8, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

holistyczny trening funkcjonalny łączący ciało i umysł

bodyART® to holistyczny trening funkcjonalny z nurtu body & mind stworzony przez Roberta Steinbachera – popularnego prezentera fitness. Oddziałuje na ciało i umysł, prowadzi do słuchania siebie, odnajdywania psychicznej i fizycznej równowagi. Jest fuzją różnych technik, są tu elementy jogi, tai chi, qigong, ćwiczeń terapeutycznych i fitnessowych oraz ćwiczeń oddechowych i relaksacyjnych.

bodyart, bodyart warszawa
bez ograniczeń

Dobry dla każdego bez względu na wiek i płeć

terapia

Wyselekcjonowane zestawy ćwiczeń budują prawidłową postawę, a ciało poznaje właściwe wzorce ruchowe

Równowaga i oddech

Pozwala skupić się na sobie i zapomnieć o otoczeniu. Dotlenia i uczy relaksu

Siła i energia

Sekwencje ruchu angażują wiele partii mięśniowych, a nie tylko poszczególne grupy

wywodzi się z filozofii chińskiej

bodyART® to program treningowy opierający się na teorii yin i yang filozofii chińskiej. Według tej koncepcji w świecie istnieją dwie przeciwstawne siły, które się równoważą i uzupełniają. Dzięki ich oddziaływaniu wszystko powstało i się zmienia. Z nich mamy Pięć Elementów (żywiołów): drewno, ogień, ziemia, metal i woda.

 

YIN to będzie czerń, noc, ciemność, Księżyc, bierność, zima, chłód, kobieta. YANG to będzie biel, dzień, jasność, Słońce, aktywność, lato, ciepło, mężczyzna. Są to przeciwieństwa, ale względne, bo żadna rzecz nie jest całkowicie yin lub yang. W każdym elemencie jest pierwiastek tej drugiej siły, np. rozgwieżdżone niebo nocą lub słoneczny dzień zimą. Wszystko zależy od siebie, jedno nie istnieje bez drugiego (nie ma dnia bez nocy ani życia bez śmierci). Siły te są w ciągłym ruchu, zamieniają się rolami, bo życie to dynamika. Ten stan dynamicznej równowagi odzwierciedla znak taiji.

 

bodyART® nawiązuje do yin i yang tym, że jest to trening dynamiczny i harmonijny. Ćwiczenia na siłę, elastyczność i równowagę się przeplatają i przenikają. Każda pozycja angażuje wiele partii mięśniowych. Ważną rolę odgrywa głośny oddech – mocny wdech (yang) i głęboki wydech (yin). Ruch jest płynny, trochę jak taniec. Wdech – jedna pozycja, wydech – druga itd.

taiji

trening budowany na zasadzie cyklu

Pięć faz następuje po sobie w niezmiennym porządku, co pozwala osobie dłużej praktykującej skoncentrować się na własnym ciele i płynnym oddechu. Każda lekcja zaczyna się i kończy niską pozycją na ziemi (pozycja dziecka na początku, w fazie końcowej – leżąca). W części głównej wykonuje się celowo wyselekcjonowane sekwencje ruchu angażujące wiele partii mięśniowych. Ćwiczenia zgodnie z teorią yin i yang zbudowane są na zasadzie przeciwieństw: wdech-wydech, siła-relaks. Są jak puzzle – zazębiają się, a do tego zaczynają i kończą w tym samym punkcie. W zależności od poziomu grupy ćwiczenia mogą się powtarzać lub zmieniać na inne. Na koniec trening stopniowo się obniża, aż schodzi na ziemię.